Czytanie na dziś:
Serce boli, gdy czyta się o pożarach Amazonii i ogląda się zdjęcia. Poziom wkurzenia rośnie, gdy czyta się, że to przecież nie przypadkowe zaprószenia, ale celowe niszczenie lasów. Komu na tym zależy?
Władza powinna być służbą państwu i społeczeństwu, nie drogą do realizacji czy zabezpieczania prywatnych ambicji i interesów. Narody naszej części Europy coraz częściej przypominają o tym rządzącym.
Od kilku miesięcy trwa ludowa rewolucja w dwóch najsilniejszych państwach północnej, arabskiej części Afryki: Algierii i Sudanie. Tyle że nie jest ona tak gwałtowna jak „arabska wiosna”
Wielokrotnie powtarzał, że to nie tylko słabi potrzebują silnych. Wymiana musi zachodzić w obie strony – i to właśnie był przewrót kopernikański, którego Jean Vanier dokonał w podejściu do osób z niepełnosprawnością.
Kadry decydują o wszystkim – mawiał ojciec Wielkiej Rewolucji Październikowej Włodzimierz Ilicz Lenin. Przypomniało mi się to powiedzonko przy okazji afery Komisji Nadzoru Finansowego.
Co zrobić, żeby praca przestała być przykrym obowiązkiem, a zaczęła dawać satysfakcję i szasnę rozwoju? Postawić wreszcie na zapisaną w konstytucji społeczną gospodarkę rynkową.
W hałasie spraw powszednich przemija właśnie stulecie, odkąd skończył się nam stary świat. Myślę tu o rocznicy rewolucji rosyjskiej.
Nienawiść skumulowaną pod rządami komunistów niektórzy Węgrzy w 1956 r. okazywali w sposób okrutny. Inni zachowywali swoje człowieczeństwo – jak powstańcy, którzy spod sterty ciał wyciągnęli ciężko rannego żołnierza, ratując mu życie.
Rozmowa z Samuelem Suhelem Moussą
To, co zadziwiało kilkanaście lat temu w filmach science fiction, dziś stało się rzeczywistością. Rozwój technologiczny wciąż przyspiesza. Wystarczył rok, by powstały kolejne wynalazki i nowe rozwiązania.
-64%
-15%
Bestseller
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki