Czytanie na dziś:
List przewodniczącego episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego dotyczący kompromisu w sprawie reformy sądów był dla mnie wiadomością bardzo ważną, ale słodko-gorzką.
Rozmowa z Anną Szulc, propagatorką empatycznej edukacji, o tym, czy da się zmienić szkołę bez odgórnej reformy i dlaczego studentka nie potrafi odkręcić gazu w kuchence
O reformie Kościoła, relacjach papieża z politykami i rozeznawaniu sytuacji nieregularnych z papieżem Franciszkiem rozmawia Valentina Alazraki. Fragmenty wywiadu, jakiego udzielił papież Franciszek meksykańskiej telewizji.
To gorący czas w polskich szkołach. Zakończyły się matury, a absolwenci gimnazjów i podstawówek walczą o miejsca w szkołach średnich. Najwyższa Izba Kontroli miażdży w raporcie reformę edukacji, a Ministerstwo Edukacji Narodowej broni jej niczym lew. Co z...
Referendum niepodległościowe w Katalonii rozpędzono siłą, ale w sprawie samostanowienia siła nigdy nie stanowi ostatniego słowa. Madryt najwyraźniej jeszcze tego nie zrozumiał.
Nie wiem czy to dobrze, że akurat mnie przypadło pisanie artykułu wstępnego do bieżącego numeru.
O tym, że dni reformy emerytalnej z 1999 r. są policzone, wiadomo nie od dziś. System, który na przestrzeni ostatnich lat był już kilkakrotnie zmieniany, niebawem odejdzie do lamusa. Jedyną niewiadomą jest tylko to kiedy dokładnie to nastąpi.
W poniedziałek 4 września w polskich szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Jak w przededniu rozpoczęcia nauki dyrektorzy radzą sobie z wyzwaniami, jakie stawia im reforma?
60 proc. gimnazjów katolickich funkcjonowało w połączeniu z liceami lub w formule zespołu trzech szkół. Co się z nimi stanie?
Reforma edukacji staje się faktem. Od września 2017 roku wygaszane będą gimnazja, szkoła podstawowa będzie mieć 8 klas.
-70%
-64%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki