Czytanie na dziś: Wj 12,1-8.11-14; 1 Kor 11,23-26; J 13,1-15
Nie uważał się za katolika, ale rzeźbił przejmujące postaci cierpiącego Chrystusa. W Nim widział obraz cierpienia każdego człowieka świata. Sto lat temu urodził się Antoni Rząsa.
W małym galicyjskim miasteczku niedaleka jest droga z najstarszego kontemplacyjnego klasztoru do sklepu z pamiątkami. Wśród pamiątek oczywiście magnesy: z galicyjskim miasteczkiem, klasztorem i Żydem liczącym pieniądze.
Upalne lato to dobry pretekst, żeby o to zapytać. Człowiek się poci, człowiek się brudzi, człowiek wydziela zapachy. Jak z tą mało komfortową częścią życia radzimy sobie przez wieki?
Kapłon we flaszy, ryby jak drób oraz łyżki przestrzegające złodziei przed kradzieżą. Jak biesiadowano w przedrozbiorowej Polsce?
O tym, czy Polacy są skłonni „zarwać” noc dla książek z Dorotą Bachman rozmawia Magdalena Woźniak
Poważny temat w obrazkowej formie może być poruszający. Tak jak wydana właśnie po polsku powieść graficzna oparta na Dzienniku Anny Frank.
Odkrycia naukowców na temat zwierząt mogą budzić niepokój. Czy nie okaże się w końcu, że niczym się od nich nie różnimy? Jakie tajemnicze umiejętności mają kruki, psy czy walenie?
Osoby wierzące coraz częściej doświadczają braku szacunku, a nawet agresji. Klimat wokół Kościoła, wiary i praktyk religijnych w ostatnich tygodniach zdecydowanie się pogorszył.
Czy zawsze się z nim zgadzam? Niekoniecznie. W doraźnych polemikach, choćby politycznych, bywa anachroniczny i niesprawiedliwy
Pomagając w Afryce nie wystarczy pobiec za sentymentalnym odruchem serca. Trzeba mieć przemyślany plan aby pomóc, a nie zaszkodzić. Podstawą jest zadanie pytania: czego ci ludzie potrzebują, a nie: co ja im mogę dać.
-13%
-15%
-70%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki