Logo Przewdonik Katolicki

Bieg na fali z L’ARCHE

Bieg na fali z L’ARCHE

10 czerwca 2017 r. Fundacja L'Arche organizuje bieg pod hasłem „Biegnij na Fali – pomaluj świat kolorami L’Arche”, którego trasa będzie łączyła dwa domy Wspólnoty o charakterze rodzinnym: przy ul. Żytniej 34 i przy ul. Polańskiej 13a.

Są to z jednej strony zwykłe, a z drugiej strony niezwykłe domy, gdzie na stałe mieszkają dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną wraz z asystentami.
BIEG NA FALI będzie okazją do upamiętnienia rocznicy powstania Wspólnoty L’Arche w Poznaniu (22 czerwca 1994 r.). Bieg odbędzie się na dystansie 4,2 km. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy, bez względu na wiek, stan zdrowia czy stopień niepełnosprawności. Organizator zachęca uczestników biegu do założenia kolorowych skarpetek nie do pary, co będzie stanowić gest integracji z osobami z zespołem Downa. Osoby, które nie są w stanie przebiec wyznaczonej trasy mogą ją przejść.
„Chcielibyśmy  pokazać, że niezależnie od tego, jak bardzo różnimy się od siebie, możemy spędzać razem czas, uprawiać sport i cieszyć się sobą nawzajem.” – mówi Alina Pacesz (wolontariuszka L’Arche).
Po biegu będzie miał miejsce piknik dla 300 osób w ogrodzie domu przy ul. Polańskiej w otoczeniu Rezerwatu „Żurawiniec”. Dla uczestników, szczególnie dla dzieci oraz młodzieży, przewidziane są bardzo liczne atrakcje: koncert, chodzenie na szczudłach, zabawy animacyjne z chustą i tunelem, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, gry i zabawy, wykonywanie zwierzątek z balonów, puszczanie dużych baniek mydlanych, warsztat bębniarski, możliwość zrobienia zdjęć w strojach z różnych części świata oraz ich wydruk na miejscu, peruwiańskie gry planszowe. Dla wszystkich uczestników przewidziano ciepły posiłek, przekąski oraz gorące i zimne napoje.
Zarówno w biegu, jak również w pikniku wezmą udział członkowie różnych środowisk społecznych. Będzie to okazja do integracji osób i grup działających na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową, a także do zwrócenia uwagi otoczenia społecznego na znaczenie bliskości, relacji łączących mieszkańców dwóch domów.
Jak dodaje Alina Pacesz: „Celem wydarzenia jest pokazanie, że wraz z osobami z niepełnosprawnością możemy budować lepszy świat i ubogacać się wzajemnie darami, jakie każdy z nas otrzymał.”
Nazwa BIEG NA FALI nawiązuje do logo wspólnoty L'Arche (dawniej Arka), na którym widnieje łódka na falach, a na jej pokładzie znajdują się postaci, symbolizujące członków Wspólnoty.
Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym (opłata rejestracyjna: 15 zł) są dostępne na stronie: www.larche.org.pl/aktualnosci/bieg oraz pod numerem telefonu: 662 489 666 (Przemysław Szmidt). Rejestracja na bieg trwa do 5 czerwca 2017 r.
www.larche.org.pl/aktualnosci/bieg.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki