Logo Przewdonik Katolicki

Patron biznesmenów

KAI | 10.03.17r

Inicjatywa „StartupNaMaksa” prowadzi zbiórkę na promocję wyprodukowanego przez siebie filmu, który ma przybliżać św. Maksymiliana Kolbego jako przedsiębiorcę. To dalsza część akcji ustanowienia świętego patronem ludzi biznesu i startup-ów.  

„Ojciec Kolbe był człowiekiem, którego zaradność i konsekwencja powinny być wzorem dla wszystkich współczesnych ludzi biznesu. Nawet w najtrudniejszych warunkach pokazywał, jak ważna jest determinacja, aktywność, zacięcie do pracy i wizja przyszłych działań. Dlatego chcemy, aby polscy przedsiębiorcy mogli zwracać się do św. Maksymiliana o pomoc” – można przeczytać na stronie inicjatywy „StartupNaMaksa”.
 
Petycja w tej sprawie już została złożona na ręce papieża Franciszka. W ramach inicjatywy we współpracy z Fundacją Dobrych Mediów i dzięki wsparciu darczyńców, stworzono już też 30-minutowy film animowany przybliżający osobę św. Maksymiliana jako niezwykłego przedsiębiorcy, który od zera tworzył prężnie funkcjonujące instytucje. Film nosi tytuł „Startup na Maxa – opowieść o św. Maksymilianie jakiego nie znacie”.
 
„Ojciec Kolbe był wydawcą, drukarzem, publicystą, sprawnym zarządcą, odważnie korzystał z najnowocześniejszych wówczas technologii, stworzył jedną z pierwszych stacji radiowych o zasięgu niemal ogólnopolskim. Na każdą inwestycję potrafił pozyskać fundusze, jednak nigdy pieniądze nie były celem samym w sobie, ale narzędziem do rozwoju – zarówno technologicznego, jak i duchowego człowieka” – wymieniają organizatorzy akcji.
 
Celem trwającej „Zbiórki na Maksa” jest pozyskanie środków na dotarcie ze stworzonym filmem do szerokiego grona odbiorców na całym świecie i zachęcenia ich do współpracy ze św. Maksymilianem w rozwoju biznesu. Na promocję potrzeba 10 tys. zł, w tym na reklamę w Google AdWords, Facebook Ads oraz przygotowanie materiałów promocyjnych.
 
„Chcemy, by informacja o nim dotarła do wszystkich tych, którzy do tej pory nie kojarzyli Maksymiliana Kolbe z wielkimi korporacjami i dobrze prosperującym biznesem. Prosimy o wsparcie finansowe w tym wspólnym przedsięwzięciu, byśmy razem mogli utrwalić ten mało znany wizerunek wyjątkowego franciszkanina” – zachęcają do udziału w inicjatywie organizatorzy.
 
Więcej informacji na stronach pomagam.zrzutka.pl/promocjanamaxa i startupnamaxa.pl

Komentarze

Zostaw wiadomość

Przepisz poniższe liczby:
 Security code
----

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki